Na vstupenky na hradecký divadelní festival lidé čekali i hodiny

Desítky lidí dnes čekaly, někteří i téměř pět hodin, na zahájení předprodeje vstupenek na letošní ročník mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů v Hradci Králové. Klicperovo divadlo dnes dopoledne začalo vstupenky nabízet lidem, kteří nemají předplatné. Předplatitelé si mohli vstupenky koupit od 4. května. Festival se uskuteční od 23. do 30. června.

“Já jsem dorazil kolem 05:30 a byl jsem třetí v pořadí, celkem jsem kupoval 15 vstupenek,” řekl ČTK jeden z mužů, který po desáté hodině odcházel z divadelního předprodeje. Na dotaz, jak zvládl čekání v poměrně chladném počasí, se usmál. “Já jsem skaut, takže to nebyl problém,” řekl.

Mluvčí divadla Martin Sedláček uvedl, že první diváci čekali na otevření pokladny od 04:30. Na možnost koupit si lístky podle něj čekalo zhruba 200 lidí. Dnes v poledne spustilo divadlo také on-line prodej vstupenek.

“Po prvních hodinách prodeje byl největší zájem o představení Šašek a syn s Bolkem Polívkou a jeho synem Vladimírem, dále o Lucernu Divadla v Dlouhé, ve které hostuje stávající členka souboru Klicperova divadla Marie Poulová, následuje Spalovač mrtvol v nastudování Divadla Petra Bezruče a oceňovaná inscenace Olga (Horrory z Hrádečku) s Pavlínou Štorkovou,” uvedl na začátku května Sedláček.

Hradecký divadelní festival každoročně přiláká tisíce milovníků divadla, pro které jsou připravená představení v divadelních sálech i pod širým nebem. Například divadelní představení a koncerty v rámci Open Air Programu loni navštívilo na 43.000 diváků.

Autor: ČTK

Více na https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-live-kulturni-servis/467717/na-vstupenky-na-hradecky-divadelni-festival-lide-cekali-i-hodiny.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy